Українські Бджоляри
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.
 
ФорумФорум  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Мічення маток

Перейти донизу 
+16
noweth312
Бучок
Fyfytyrj
_Garik_
mukola-s
verbin
Markusfab
Володимир_UA
Kolya
dmyterko
Pchelowek
-gor
Трутень2
Игорь
vovchik
Vik
20 користувачів
Перейти до сторінки : Попередній  1, 2, 3  Наступний
АвторПовідомлення
Гость
Гість




Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime23.09.10 21:53

-gor пише:
кисточкой немного обрезав ее. Поначалу накрывал самодельным колпачком. Теперь мечу без накрывания. Увидел матку, легонько меточку нанес прямо на соте и не даю чтобы пчелы метку слизывали, минуту подождал и рамку в гнездо. Колор не добавляю (может попробую) так как пасека небольшая и маток знаю в литцо.
Да мое мнение белый в самый раз.Я так и понял что при нанесении метки кисть надо подрезать иначе метка будет широкая да и капля большая.Тонкой соломинкой не пробовал?Думаю должно быть не хуже.
Повернутися до початку Перейти донизу
-gor
Пасічник
Пасічник
-gor


Кол-во сообщений : 126
Возраст : 45
Откуда : Україна, Київська область, смт. Згурівка
Пчело-стаж : 21
Пчело-семей : 20
Дата регистрации : 03.10.2008

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime23.09.10 21:59

mashik пише:
-gor пише:
кисточкой немного обрезав ее. Поначалу накрывал самодельным колпачком. Теперь мечу без накрывания. Увидел матку, легонько меточку нанес прямо на соте и не даю чтобы пчелы метку слизывали, минуту подождал и рамку в гнездо. Колор не добавляю (может попробую) так как пасека небольшая и маток знаю в литцо.
Да мое мнение белый в самый раз.Я так и понял что при нанесении метки кисть надо подрезать иначе метка будет широкая да и капля большая.Тонкой соломинкой не пробовал?Думаю должно быть не хуже.
Да верно. Не заморачиваюсь соломинкой. И так отлично получается. Колпачек отвинтил метку поставил и завинтил. Минимум действий- отличный результат
Повернутися до початку Перейти донизу
Гость
Гість




Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime23.09.10 22:01

-gor пише:
mashik пише:
-gor пише:
кисточкой немного обрезав ее. Поначалу накрывал самодельным колпачком. Теперь мечу без накрывания. Увидел матку, легонько меточку нанес прямо на соте и не даю чтобы пчелы метку слизывали, минуту подождал и рамку в гнездо. Колор не добавляю (может попробую) так как пасека небольшая и маток знаю в литцо.
Да мое мнение белый в самый раз.Я так и понял что при нанесении метки кисть надо подрезать иначе метка будет широкая да и капля большая.Тонкой соломинкой не пробовал?Думаю должно быть не хуже.
Да верно. Не заморачиваюсь соломинкой. И так отлично получается. Колпачек отвинтил метку поставил и завинтил. Минимум действий- отличный результат
Понятно рука уже набита,я тоже думаю этим займусь .Лишь бы рука не дрогнула.
Повернутися до початку Перейти донизу
-gor
Пасічник
Пасічник
-gor


Кол-во сообщений : 126
Возраст : 45
Откуда : Україна, Київська область, смт. Згурівка
Пчело-стаж : 21
Пчело-семей : 20
Дата регистрации : 03.10.2008

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime23.09.10 22:03

mashik пише:
-gor пише:
mashik пише:
-gor пише:
кисточкой немного обрезав ее. Поначалу накрывал самодельным колпачком. Теперь мечу без накрывания. Увидел матку, легонько меточку нанес прямо на соте и не даю чтобы пчелы метку слизывали, минуту подождал и рамку в гнездо. Колор не добавляю (может попробую) так как пасека небольшая и маток знаю в литцо.
Да мое мнение белый в самый раз.Я так и понял что при нанесении метки кисть надо подрезать иначе метка будет широкая да и капля большая.Тонкой соломинкой не пробовал?Думаю должно быть не хуже.
Да верно. Не заморачиваюсь соломинкой. И так отлично получается. Колпачек отвинтил метку поставил и завинтил. Минимум действий- отличный результат
Понятно рука уже набита,я тоже думаю этим займусь .Лишь бы рука не дрогнула.

Не дрогнет. Но лучше потренироваться на трутнях. Кстати меченые трутни на глаза попадаются весьсезон. Матку с меткой видно на соте не вынимая с улья
Повернутися до початку Перейти донизу
Гость
Гість




Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime23.09.10 22:06

-gor пише:
mashik пише:
-gor пише:
mashik пише:
-gor пише:
кисточкой немного обрезав ее. Поначалу накрывал самодельным колпачком. Теперь мечу без накрывания. Увидел матку, легонько меточку нанес прямо на соте и не даю чтобы пчелы метку слизывали, минуту подождал и рамку в гнездо. Колор не добавляю (может попробую) так как пасека небольшая и маток знаю в литцо.
Да мое мнение белый в самый раз.Я так и понял что при нанесении метки кисть надо подрезать иначе метка будет широкая да и капля большая.Тонкой соломинкой не пробовал?Думаю должно быть не хуже.
Да верно. Не заморачиваюсь соломинкой. И так отлично получается. Колпачек отвинтил метку поставил и завинтил. Минимум действий- отличный результат
Понятно рука уже набита,я тоже думаю этим займусь .Лишь бы рука не дрогнула.

Не дрогнет. Но лучше потренироваться на трутнях. Матку с меткой видно на соте не вынимая с улья
Это хорошо последнее время зрение начинает хандрить. [img]http://smiles2k
Повернутися до початку Перейти донизу
-gor
Пасічник
Пасічник
-gor


Кол-во сообщений : 126
Возраст : 45
Откуда : Україна, Київська область, смт. Згурівка
Пчело-стаж : 21
Пчело-семей : 20
Дата регистрации : 03.10.2008

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime23.09.10 22:10

mashik пише:
Это хорошо последнее время зрение начинает хандрить. [img]http://smiles2k
Это плохо. В этом году подхожу весной к соседу а он гнезда сокращает и говорит чтото матка плохо сеет. Я посмотрел а он две рамки с свежими яйцами в ящик вытянул. Во тебе и зрение.
Повернутися до початку Перейти донизу
Гость
Гість




Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime23.09.10 22:14

-gor пише:

Это плохо. В этом году подхожу весной к соседу а он гнезда сокращает и говорит чтото матка плохо сеет. Я посмотрел а он две рамки с свежими яйцами в ящик вытянул. Во тебе и зрение.
Да маток меченных твоим способом надеюсь увижу.Близко вижу плохо.Приходиться рамку оттягивать на расстояние.Пока обхожусь без очков.Тяну Игорь до последнего. drinks
Повернутися до початку Перейти донизу
-gor
Пасічник
Пасічник
-gor


Кол-во сообщений : 126
Возраст : 45
Откуда : Україна, Київська область, смт. Згурівка
Пчело-стаж : 21
Пчело-семей : 20
Дата регистрации : 03.10.2008

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime23.09.10 22:17

mashik пише:
Да маток меченных твоим способом надеюсь увижу.Близко вижу плохо.Приходиться рамку оттягивать на расстояние.Пока обхожусь без очков.Тяну Игорь до последнего. drinks
У моего отца тоже такая проблема- газеты читает с растояния вытянутой руки, но надеть очки не вкакую
Повернутися до початку Перейти донизу
Трутень2
Пасічник
Пасічник
Трутень2


Кол-во сообщений : 85
Возраст : 68
Откуда : Запорожье
Пчело-стаж : 32
Пчело-семей : 30
Дата регистрации : 11.09.2010

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime24.09.10 6:32

Колор не добавляю (может попробую) так как пасека небольшая и маток знаю в литцо. [/quote] Я каждый год мечу другим цветом и при соединении на зиму с отводками маток не ищу А после соединения точно знаю какая матка осталась(по меткам)
Повернутися до початку Перейти донизу
Трутень2
Пасічник
Пасічник
Трутень2


Кол-во сообщений : 85
Возраст : 68
Откуда : Запорожье
Пчело-стаж : 32
Пчело-семей : 30
Дата регистрации : 11.09.2010

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime24.09.10 6:36

Цитата :
У моего отца тоже такая проблема- газеты читает с растояния вытянутой руки, но надеть очки не вкакую
У меня зрение*хорошее* только длины рук уже не хватает Very Happy
Повернутися до початку Перейти донизу
Kolya
Пасічник
Пасічник
Kolya


Кол-во сообщений : 175
Возраст : 54
Откуда : Полтавская обл. г.Гребенка
Пчело-стаж : 13
Пчело-семей : 13
Дата регистрации : 23.03.2009

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime28.12.10 11:00

-gor, mashik . Коректор водяний на сьогоднішній день, самий ефективніший та простіший у використанніМічення маток - Сторінка 2 98170. Мітка якщо стала слабіше видно, завжди можна поновити. Кісточку коректора взагалі необрізаю, лише перед нанесенням на матку трохи зменшую кількість рідини (мазну папір, заразом пересвідчусь яке нанесення). Матка теж підсихає прямо на своїй рамці. Ніяких проблем Very Happy
Повернутися до початку Перейти донизу
dmyterko
МОДЕРАТОР
МОДЕРАТОР
dmyterko


Кол-во сообщений : 204
Возраст : 51
Откуда : с.Шумляни,Підгаєцький р-н,Тернопільська обл
Пчело-стаж : 11 років
Пчело-семей : 50-100
Дата регистрации : 14.06.2009

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime24.07.11 8:30

Згідний, що канцелярський коректор найпростіший і найдешевший матеріал для мічення маток. Переконався на собі: придбав коректор для мічення маток в інтернет-магазині пасічницьких препаратів у формі олівця китайського виробництва за ціною 35 грн, по якості набагато гірший за канцелярський коректор, мітка виходить дуже велика,просто розпливається на матці.Ціна зовсім не відповідає якості.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime24.07.11 15:03

А як матку притримуєте, щоб поставити мітку? Я пробував прямо на соті то мітка вийшла якась кривадумаю
Повернутися до початку Перейти донизу
dmyterko
МОДЕРАТОР
МОДЕРАТОР
dmyterko


Кол-во сообщений : 204
Возраст : 51
Откуда : с.Шумляни,Підгаєцький р-н,Тернопільська обл
Пчело-стаж : 11 років
Пчело-семей : 50-100
Дата регистрации : 14.06.2009

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime24.07.11 23:29

Для цього використовую кліточку для мічення маток. Але тут є свої нюанси.
Набагато швидше виходить притримувати матку рукою, але потрібна "набита рука" і досвід.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime25.09.11 19:10

Прикупил себе для мечения маток маркер и клеточку. Мічення маток - Сторінка 2 Img_1424
Повернутися до початку Перейти донизу
Kolya
Пасічник
Пасічник
Kolya


Кол-во сообщений : 175
Возраст : 54
Откуда : Полтавская обл. г.Гребенка
Пчело-стаж : 13
Пчело-семей : 13
Дата регистрации : 23.03.2009

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime26.09.11 19:56

Володя, вже випробовував, чи ні? Якщо да, то який ефект?... А колір білий чи яскраво жовтий і т.д...
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime26.09.11 22:09

Kolya пише:
Володя, вже випробовував, чи ні? Якщо да, то який ефект?... А колір білий чи яскраво жовтий і т.д...
Випробовувати будемо на слідуючий рік, зараз уже немає коли. А колір жовтий, бо відповідає 2012 року.
Повернутися до початку Перейти донизу
Markusfab
Пасічник
Пасічник
Markusfab


Кол-во сообщений : 20
Возраст : 40
Откуда : Полтава
Дата регистрации : 17.03.2012

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime15.05.12 13:18

https://www.youtube.com/watch?v=NjT_0UXzxEg&feature=plcp
Повернутися до початку Перейти донизу
http://vk.com/club35316695
verbin
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 115
Возраст : 76
Откуда : Тернополь
Пчело-стаж : 27
Пчело-семей : 10
Дата регистрации : 15.02.2011

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime31.05.12 19:36

Дякую, Іван.
Досить наглядно і зрозуміло.
З повагою, Михайло.
Повернутися до початку Перейти донизу
mukola-s
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 7
Откуда : 1981mukola
Дата регистрации : 12.10.2012

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime25.01.13 16:10

так але це непрофесійно кожний рік має свій колір і ви постійно знаєте вік матки і покупець який в вас купляє бджіл впевнений в віці матки
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime25.01.13 18:34

Існує 5 кольорів маркера для мітки бджолиних маток (білий, жовтий, синій, зелений, червоний), які відповідно до правил дозволяють мітити маток будь-якого року.


Білий колір наносять на маток якщо рік виведення закінчується на 1 або 6, наприклад: 2011, 2016 роки.

Жовтий колір наносять на маток якщо рік виведення закінчується на 2 або 7, напрмер 2007, 2012, 2017 роки.

Синій колір наносять на маток якщо рік виведення закінчується на 5 або 0, напрмер 2010, 2015, 2020 роки.

Зелений колір наносять на маток якщо рік виведення закінчується на 4 або 9, напрмер 2009, 2014, 2019 роки.

Червоний колір наносять на маток якщо рік виведення закінчується на 3 або 8, напрмер 2008,2013, 2018 роки.
Повернутися до початку Перейти донизу
_Garik_
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 168
Возраст : 40
Откуда : Закарпатська обл. м.Хуст
Пчело-стаж : з 2008р
Пчело-семей : 55
Дата регистрации : 21.03.2010

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime30.03.13 17:47

Владимир які враження від маркера??? Вже рік пройшов... Мітка тримається???
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime30.03.13 22:59

_Garik_ пише:
Владимир які враження від маркера??? Вже рік пройшов... Мітка тримається???
Чесно признаюсь в цьому році ще не одної матки не бачив. Ось і зараз мете така хуртовина, що не знаю коли і буде така можливість. Мічення маток - Сторінка 2 235909 Але, у мене був маркер В’єтнамський, то уже під кінець сезону треба було довгенько його трясти, щоб поставити мітку. Старався його тримати постійно вертикально, щоб не так пересихав. Зараз бачу в інтернет магазинах Японські. Думаю взяти такий, може буде кращий.
Хоча, мені здається, що В’єтнам, що Японія все воно з Китаю. Мічення маток - Сторінка 2 598111
Повернутися до початку Перейти донизу
Fyfytyrj
Пасічник
Пасічник
Fyfytyrj


Кол-во сообщений : 12
Возраст : 73
Откуда : Тернополь
Пчело-стаж : 40
Пчело-семей : 14
Дата регистрации : 06.05.2014

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime19.05.14 23:42

матку поміщаю на паралон(мягкий) накриваю кільцем для різки варених яєць (на ринку повно) і роби з маткою що хоч трішки протиснувши потім відусти щоб мітка висохла.кристуюсь або білою або жовтою. вітаєм  #99:12083#
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Мічення маток - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Мічення маток   Мічення маток - Сторінка 2 Icon_minitime22.05.14 9:52

Fyfytyrj пише:
матку поміщаю на паралон(мягкий) накриваю кільцем для різки варених яєць (на ринку повно) і роби з маткою що хоч трішки протиснувши потім відусти щоб мітка висохла.кристуюсь або білою або жовтою. вітаєм  #99:12083#

Сергій Георгійович, а мітите чим?
В прошлому році помітив дві матки опалітовими мітками і обидві матки бджоли уже поміняли. Може такий збіг. В цьому році спробую ще раз. А так маркер, в 2014 буде зеленого кольору.
Повернутися до початку Перейти донизу
 
Мічення маток
Повернутися до початку 
Сторінка 2 з 3Перейти до сторінки : Попередній  1, 2, 3  Наступний
 Схожі теми
-
» Возраст маток
» Календар виведення маток
» Замена маток
» Вивід маток
» Підсадка неплідних маток

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Українські Бджоляри :: Бджільництво :: Матки-
Перейти до: