Українські Бджоляри
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.
 
ФорумФорум  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Підсаджування маток у бджолині сім'ї

Перейти донизу 
+11
Вова
Андрiй
Володимир_UA
dadan
Павел
Игорь
Андрій Б
Vik
Kolya
_Garik_
оберіг
15 користувачів
Перейти до сторінки : Попередній  1, 2, 3, 4
АвторПовідомлення
Виктория
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 1
Откуда : qwertyuiop1985
Дата регистрации : 09.08.2014

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime09.08.14 15:08

Всем добрый день!Скажите,пожалуйста,если семья давно без матки,как подсадить правильно новую плодную матку ?Я новичок,вот в мае купила две семьи.Они у меня отроились(((.Одну семью с трудом и помощью пасечника восстановили,а вот другая никак...Вроде еще не отрутневела..
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime30.05.15 14:44

Виктория пише:
Всем добрый день!Скажите,пожалуйста,если семья давно без матки,как подсадить правильно новую плодную матку ?Я новичок,вот в мае купила две семьи.Они у меня отроились(((.Одну семью с трудом и помощью пасечника восстановили,а вот другая никак...Вроде еще не отрутневела..
Семья ,которая отпустила рой не может быть без матки или маточников, если это вы не напортачили в ней.Первое. Подставьте в семью контрольную рамку с однодневными личинками и узнаете есть ли в семье плодная или не плодная матка.Если потянули маточники за сутки- матки нет.Можна подсаживать, но выломать маточники. А лучше убрать рамку отсюда.Если не потянули- присутствует матка.Может, не плодная. Но она есть.Если она после выхода не спарилась с трутнем в течении 15 и более дней, то она уже не погуляет.Ее надо найти и  убрать.Иначе она убьет вашу подсаживаемую матку в большинстве случаев . Так как не плодная более подвижная.А вообще у Вас должна остаться последняя матка которая вышла из маточника или Вы после роя первака все их выломали???Надо было один маточник оставить, а остальные выломать.И вообще по вопросу не совсем понятная ситуация в улье...У моего одного знакомого пчеловода матка после зимы не червила до средины мая. И пчелы не тянули маточники так как чувствовали ее присутствие.А он все подсиливал семью печатной червой. Пришлось ее найти буквально ну вот 3 дня назад и убить.Подсадил я ему неплодную через сутки прямо на рамку.Видел как пчелы ее кормили тут же...и чистили. А вообще надо подсаживать в клеточке в которую вчера заключили матку которую надо убрать.То есть старую матку.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime30.05.15 15:07

Фанат пише:
Семья ,которая отпустила рой не может быть без матки или маточников, если это вы не напортачили в ней.Первое. Подставьте в семью контрольную рамку с однодневными личинками и узнаете есть ли в семье плодная или не плодная матка...

Подставив такую контрольную рамку можно остаться без молодой матки. Пчёлы её могут убить сами и заложить маточники. Обычно безматочную семью слышно по гулу и видно по поведению, они сильно машут крыльями в улье. Одним словом ведут себя не спокойно. http://b.foto.radika
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime30.05.15 18:17

Согласен, НО Виктория пишет, что одну семью они исправили.А это значит, что прошло достаточно времени не только для того чтобы матка начала сеять, а и исправить семью! Отсюда вывод-семья без матки давно( или она есть, но не сеет).Может она с брачного полета не вернулась? А новичку определить по состоянию семьи что в ней есть матка тяжело.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime30.05.15 18:54

Фанат пише:
Согласен, НО Виктория пишет, что одну семью они исправили.А это значит, что прошло достаточно времени не только для того чтобы матка начала сеять, а и исправить семью! Отсюда вывод-семья без матки давно( или она есть, но не сеет).Может она с брачного полета не вернулась? А новичку определить по состоянию семьи что в ней есть матка тяжело.

Тоже согласен. Не внимательно прочитал. У меня на такой случай есть календари вывода маток. Повернул когда матка должна будет начать сеять и положил под крышку. В следующий раз когда открываю улей и вижу: О чёрт побери уже неделя прошла, а посева нет думаю

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Image010
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime03.06.15 9:34

26 травня зробив на не плодних матках матках маленьких 4 сімї і ще 5 нуклеусів( роздробив сімю після вивода маток) і перевіз за 13 км.Поки що з хвилюванням чекаю.На ціх вихідних подивлюся чи не сіють.До речі , в мене є маленький вулик на 5 маткомісць. Кожне маткомісце має 3 рамки розміром як половина рамки рута.Як я вище сказав заселив бджіл пізно ввечері, дав води, дав корму, дав у цей обльотник по одній неплодній матці і перевіз за 13км пізно ввечері.З крайніх нуклеусів бджоли злетіли до центральних.Бо їх там стало набагато більше. Чому???Можливо заселені нуклеуси потрібно видержати у прохолодному місці декілька діб? Нерозумію...
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime11.06.15 23:08

Фанат пише:
26 травня зробив на не плодних матках матках маленьких 4 сімї і ще 5 нуклеусів( роздробив сімю після вивода маток) і перевіз за 13 км.Поки що з хвилюванням чекаю.На ціх вихідних подивлюся чи не сіють.До речі , в мене є маленький вулик на 5 маткомісць. Кожне маткомісце має 3 рамки розміром як половина рамки рута.Як я вище сказав заселив бджіл пізно ввечері, дав води, дав корму, дав у цей обльотник по одній неплодній матці і перевіз за 13км пізно ввечері.З крайніх нуклеусів бджоли злетіли до центральних.Бо їх там стало набагато більше. Чому???Можливо заселені нуклеуси потрібно видержати у прохолодному місці декілька діб? Нерозумію...

Думаю це тому, що нуклеуси були заселені льотною бджолою. От коли була молода бджола такого не було б. http://b.foto.radika
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime12.06.15 8:43

Але ж я їх заселив , закрив льотки і тут же перевіз за 13 км?
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime12.06.15 8:46

В одній сімейці матка не вернулась з парування.Довелось з нуклеуса підсадити.Зараз все добре.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime12.06.15 9:17

Фанат пише:
Але ж я їх заселив , закрив льотки і тут же перевіз за 13 км?

Коли відкрили льотки в нуклеусах льотна бджола вийшла на обліт і мабуть зразу з усіх нуклеусів. А так як - роздробив сімю після вивода маток- то бджоли вільно заходили в любий із п’яти нуклеусів. А якби була молода бджола сиділа б ще у вулику. Обліт був би не одночасний. http://b.foto.radika
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime12.06.15 9:18

Фанат пише:
В одній сімейці матка не вернулась з парування.Довелось з нуклеуса підсадити.Зараз все добре.

За що я й ціню нуклеуси. Завжди виручають. lol!
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime12.06.15 10:02

1 червня отримав маток карніки, лінії Пешец і Ренсон від Олександра Мельника.  Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 4d28fb10

Матки підсадив під ковпачками у відводки на 2-3 рамки печатного розплоду на виході. 3 червня маток випустив. Сьогодні всі 6 маток працють уже на 4 рамках. Дякую Олександру.
Повернутися до початку Перейти донизу
Бучок
Пасічник
Пасічник
Бучок


Кол-во сообщений : 48
Возраст : 40
Откуда : Львівська обл. м.Борислав
Пчело-стаж : 5
Пчело-семей : 36
Дата регистрации : 22.01.2012

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime22.07.15 0:29

20 днів тому в 4-х сімях міняв маток двома способами:
перший спосіб це так як на відео розповідав Єгошин, стару матку забрав, а вкліточці Тітова помістив на три сутки молоду плідну матку, через три сутки, в кліточці відкрив розділювач гофмана, на слідуючий день матку випустив з клітки і спостерігав як бджоли до неї ставляться........цим способом добре прийняли двох маток.
Другий спосіб. яким я замінив двох маток, мені більше сподобався: в період доброго взятку я з сімї забрав стару матку і рівно через 4 години на туж рамку випустив молоду плідну, поспостерігав пару хвилин як бджоли до неї ставляться і опустив рамку, прийняли прекрасно!!!
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime24.07.15 23:35

Бучок пише:
20 днів тому в 4-х сімях міняв маток двома способами:
перший спосіб це так як на відео розповідав Єгошин, стару матку забрав, а вкліточці Тітова помістив на три сутки молоду плідну матку, через три сутки, в кліточці відкрив розділювач гофмана, на слідуючий день матку випустив з клітки і спостерігав як бджоли до неї ставляться........цим способом добре прийняли двох маток.

В кліточці якось тіснувато матці. Я накриваю ковпачком. Дивлюсь де молоді бджоли виходять, там і накриваю. Також не погано приймають.

Бучок пише:
... Другий спосіб. яким я замінив двох маток, мені більше сподобався: в період доброго взятку я з сімї забрав стару матку і рівно через 4 години на туж рамку випустив молоду плідну, поспостерігав пару хвилин як бджоли до неї ставляться і опустив рамку, прийняли прекрасно!!!
В період доброго взятку завжди добре приймають. http://b.foto.radika
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime19.09.15 20:41

Матки, які отримав від Паші з Донецька підсаджував знову через ковпачок. Тримав двоє суток. Обидві маточки були добре прийняті в нашу сім’ю.
Так, что, Паша спасибо, выручил.  привет
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime12.03.16 23:00

Приїхав на пасіку випустити матку з під ковпачка, а бджоли уже під ковпачком разом з маткою. Залишилося тільки його забрати.

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Img_3816
Повернутися до початку Перейти донизу
Данило
Пасічник
Пасічник
Данило


Кол-во сообщений : 30
Возраст : 60
Откуда : Одесская обл., пгт. Ширяево
Пчело-стаж : 2012
Пчело-семей : 12 в лежаках 20-24р.
Дата регистрации : 09.03.2016

Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Empty
ПовідомленняТема: Re: Підсаджування маток у бджолині сім'ї   Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 Icon_minitime03.10.16 22:28

27 июля заключил "старых" маток в кл.Титова, 28июля придушил карандашом в клетке "старую" матку и запустил туда матку УС от Егошина Л.Р., а дальше пошло ожидание. Семьи были на момент подсадки средней силы 14-16Р. В 1-й п.с. матка была 2015г.(из роевых), во второй п.с.  матка была 2016г.(роевая) и в 3-й п.с. матка была 2014г.(свищевая). Через 2 дня в 1-й п.с. обнаружил свищевые маточники(выломал), во 2-й п.с. маточников не было и выпущенную матку пчёлы встретили дружелюбно, в 3-й п.с. были свищевые маточники (выломал). Ещё через 3 дня снова произвёл осмотр 2-й и 3-й п.с., снова свищевые маточники (выломал). На следующий день во 2-й п.с. маточников не было и я выпустил матку, получаеться на 6 день. В 3-й п.с. снова были маточники (выломал) и следующий осмотр у меня был через 3 дня, где снова маточники (выломал) и только на следующий день маточников не обнаружил и выпустил матку из клетки (получаеться на 10 день). Осторожничал, потому что маток купил за 510грн. + 40грн. пересылка новой поштой. Сейчас 3-я п.с. на 9рамках. Но в связи с таким долговременым приёмом маток,  ПОЧЕМУ семьи оттягивали маточники?Підсаджування маток у бджолині сім'ї - Сторінка 4 29qcp5s
Повернутися до початку Перейти донизу
 
Підсаджування маток у бджолині сім'ї
Повернутися до початку 
Сторінка 4 з 4Перейти до сторінки : Попередній  1, 2, 3, 4
 Схожі теми
-
» Яйценоскость маток
» Замена маток
» Вивід маток
» Мічення маток
» Облеты молодых маток

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Українські Бджоляри :: Бджільництво :: Матки-
Перейти до: