Українські Бджоляри
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.
 
ФорумФорум  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

  Будні на пасіці 2018 рік

Перейти донизу 
+4
verbin
_Garik_
sashashunya
Павел
8 користувачів
Перейти до сторінки : Попередній  1, 2, 3, 4, 5, 6  Наступний
АвторПовідомлення
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime20.04.18 21:20

ss77 пише:
Побелки не наблюдал, но пчёлы активно лепят воск на потолочины. Наверно пора ставить вощину?

Мабуть пора. Потолочини у мене уже давно не має, тому не пам’ятаю як це воно ліпити на потолочину. У нас завтра один теплий день синоптики обіцяють. Може якраз встигну дочистити гнізда після зимівлі. Погода нас не балує. Холодно і вітер. З неділі дощі. Хотілося б ще й пилковловлювачі прикрити, перги уже по 2-4 рамки.
Повернутися до початку Перейти донизу
solnik
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 48
Откуда : Dnepropetrovsk
Дата регистрации : 25.10.2013

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime09.05.18 17:20

Шановні колеги, виникла така проблема: є дві слабкі сім'ї, одна з них з маткою. Порадьте, як їх краще об'єднати?
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime09.05.18 18:50

solnik пише:
Шановні колеги, виникла така проблема: є дві слабкі сім'ї, одна з них з маткою. Порадьте, як їх краще об'єднати?

Мені сподобався ось такий варіант. Хочу теж спробувати.

Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime09.05.18 19:20

Не веселі будні наступили на пасіці. Тільки но почали радіти як працюють бджоли, квітнуть сади як знайшлась якась мерзота і зіпсувала весь настрій. З 27 на 28 або з 28 на 29 квітня було украдено з пасіки 6 сімей у нових новісєньких корпусних вуликах. Вулик складається з корпусів на 145, але внизу стояли 10 рамок на 300, а зверху магазин на 145. Плюс ще по одному пустому корпусу замість підкришника. Були навішені пилковловлювачі, теж "пішли". Район с. Прихідьки Пирятинського району Полтавської області. Викликав поліцію, шукають. Прохання якщо хтось побачить повідомити по телефону. 0681659589.

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Img_2054  Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Img_2053  Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Img_2055

Повернутися до початку Перейти донизу
solnik
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 48
Откуда : Dnepropetrovsk
Дата регистрации : 25.10.2013

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime09.05.18 22:28

Володимире, дякую за пораду та щиро Вам співчуваю щодо втрати вуликів. На жаль, таке наше суспільство. Залишається тільки сподіватися на позитивний результат.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime12.05.18 11:51

solnik пише:
Володимире, дякую за пораду та щиро Вам співчуваю щодо втрати вуликів. На жаль, таке наше суспільство. Залишається тільки сподіватися на позитивний результат.

Дякую.
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime18.05.18 14:48

Добрый день! Хочу заменить матку(пчелы слишком агрессивные), но жалко убивать слишком уж плодовитая. Хочу посадить в другой улей с рамкой расплода и добавить две кормовых. Но у пчёл не будет перги(сомневаюсь, что найду две медоперговых, делаю два отводка) и будет ли матка червить? У меня был случай матка червила в двухрамочном изоляторе с одной кормовой рамкой и кажется там перги не было. Потом хочу эту пчелу объединить с другой.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime19.05.18 9:50

ss77 пише:
Добрый день! Хочу заменить матку(пчелы слишком агрессивные), но жалко убивать слишком уж плодовитая. Хочу посадить в другой улей с рамкой расплода и добавить две кормовых. Но у пчёл не будет перги(сомневаюсь, что найду две медоперговых, делаю два отводка) и будет ли матка червить? ...

Думаю, що у тих кормових, які ви будете підставляти, обов’язково буде перга якої вистачить на перших порах. А далі бджоли з відводка почнуть вилітати і приносити все, що їм потрібно.

ss77 пише:
... У меня был случай матка червила в двухрамочном изоляторе с одной кормовой рамкой и кажется там перги не было. Потом хочу эту пчелу объединить с другой.

Перга була, але в такій кількості, що вистачало тільки на годування личинок. Коли не буде чим годувати личинок матка не буде сіяти, а коли такі личинки вже є то бджоли такі личинки почнуть викидати. На прилітній дошці, або під нею будуть лежати личинки. Це одна з ознак голодування сім’ї.
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime19.05.18 14:44

Владимир пише:
ss77 пише:
Добрый день! Хочу заменить матку(пчелы слишком агрессивные), но жалко убивать слишком уж плодовитая. Хочу посадить в другой улей с рамкой расплода и добавить две кормовых. Но у пчёл не будет перги(сомневаюсь, что найду две медоперговых, делаю два отводка) и будет ли матка червить? ...

Думаю, що у тих кормових, які ви будете підставляти, обов’язково буде перга якої вистачить на перших порах. А далі бджоли з відводка почнуть вилітати і приносити все, що їм потрібно.

ss77 пише:
... У меня был случай матка червила в двухрамочном изоляторе с одной кормовой рамкой и кажется там перги не было. Потом хочу эту пчелу объединить с другой.

Перга була, але в такій кількості, що вистачало тільки на годування личинок. Коли не буде чим годувати личинок матка не буде сіяти, а коли такі личинки вже є то бджоли такі личинки почнуть викидати. На прилітній дошці, або під нею будуть лежати личинки. Це одна з ознак голодування сім’ї.
Спасибо! Знаю, что с обоих краёв должны быть кормовые рамки. В одной семье кормовые рамки были только с одной стороны, я полномёдную переставил на другой край. Стоило ли это делать или пчёлкам не нужно было мешать?
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime19.05.18 16:10

ss77 пише:
Владимир пише:
ss77 пише:
Добрый день! Хочу заменить матку(пчелы слишком агрессивные), но жалко убивать слишком уж плодовитая. Хочу посадить в другой улей с рамкой расплода и добавить две кормовых. Но у пчёл не будет перги(сомневаюсь, что найду две медоперговых, делаю два отводка) и будет ли матка червить? ...

Думаю, що у тих кормових, які ви будете підставляти, обов’язково буде перга якої вистачить на перших порах. А далі бджоли з відводка почнуть вилітати і приносити все, що їм потрібно.

ss77 пише:
... У меня был случай матка червила в двухрамочном изоляторе с одной кормовой рамкой и кажется там перги не было. Потом хочу эту пчелу объединить с другой.

Перга була, але в такій кількості, що вистачало тільки на годування личинок. Коли не буде чим годувати личинок матка не буде сіяти, а коли такі личинки вже є то бджоли такі личинки почнуть викидати. На прилітній дошці, або під нею будуть лежати личинки. Це одна з ознак голодування сім’ї.
Спасибо! Знаю, что с обоих краёв должны быть кормовые рамки. В одной семье кормовые рамки были только с одной стороны, я полномёдную переставил на другой край...

Все вірно. Якщо сім’я трішки як то кажуть піджата, або не вчасно розширена таке трапляється. Матка шукає місце де сіяти і засіває кормові рамки. Тоді просто закриваємо розплідну рамку кормовою. Краще звісно коли вона взята з гнізда. Я ще перед кормовою ставлю рамку суші щоб було де матці працювати. Якщо матці місця вистачає тоді бджоли будуть туди складати пергу.

ss77 пише:
... Стоило ли это делать или пчёлкам не нужно было мешать?

Стояло. Мешать це коли всі рамки з вулика виставити, бджіл струсити, а мед забрати. А тут Ви просто привели гніздо бджіл трішки в порядок.   Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 4184809592
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime20.05.18 10:14

Спасибо! Пчёлы начали прополисовать вторые летки в лежаке. К чему бы это? Может стоит помочь им, закрыть летки? Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Img_5611
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime23.05.18 9:38

ss77 пише:
Спасибо! Пчёлы начали прополисовать вторые летки в лежаке. К чему бы это? Может стоит помочь им, закрыть летки? Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Img_5611

Не знаю як у Вас, а у нас вчора тільки трішки потепліло і бджоли пішли в роботу. До цього часу було холодно, особливо вночі. Тому на мою думку бджоли могли трішки і прикрити льотки. Думаю зараз не потрібно нічого робити. А ось коли на прилітній дошці з’являться 3 і більше бджоли, які будуть махати крильцями тоді я б почистив загороджувач від прополіса і відкрив його повністю.
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime23.05.18 18:17

Владимир пише:
ss77 пише:
Спасибо! Пчёлы начали прополисовать вторые летки в лежаке. К чему бы это? Может стоит помочь им, закрыть летки? Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Img_5611

Не знаю як у Вас, а у нас вчора тільки трішки потепліло і бджоли пішли в роботу. До цього часу було холодно, особливо вночі. Тому на мою думку бджоли могли трішки і прикрити льотки. Думаю зараз не потрібно нічого робити. А ось коли на прилітній дошці з’являться 3 і більше бджоли, які будуть махати крильцями тоді я б почистив загороджувач від прополіса і відкрив його повністю.
Пчёлы вылезли на первом летке и лижут прилётную и створки. Может хотят и там запрополисовать? Стали доставать воровки, по полсотни нахожу под прилётной. Второй день как пчёлы пошли понемногу на воду. Но пока жужжат на фацелии, расторопше и малина началась. Дождей так и не было, может и подсолнуха не будет.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime23.05.18 20:29

ss77 пише:
Пчёлы вылезли на первом летке и лижут прилётную и створки. Может хотят и там запрополисовать? Стали доставать воровки, по полсотни нахожу под прилётной. Второй день как пчёлы пошли понемногу на воду. Но пока жужжат на фацелии, расторопше и малина началась. Дождей так и не было, может и подсолнуха не будет.

Подивитись у вулик потрібно. Можуть бути маточники.
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime24.05.18 7:57

В понедельник заглядывал, не было. Ставил вощину, места свободного полно. даже рамку убрал. Неужели хотят роиться? Если ползают по прилётной, это признак роения?
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime24.05.18 22:34

Здравствуйте.Грызут все вокруг летка- может к роению. Хотя в сентябре замечал такое у себя в трех семьях и перебирал их и маточников не было. Не понятка поставила меня в стопор. Сегодня смотрел пасеку выборочно. Одна семья начала печатать рамки. Сантиметров по 7 печатки. Это акация и где то 30 % рапса. Рапс не дал фактически. Остальные семьи в раздумье. Надо еще дней 5 хорошей погоды и можно думаю качать.
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime25.05.18 7:28

Смотрел в понедельник, по одной рамке 100%, а остальное точь в точь! Завтра проверю, есть ли маточники, но я сомневаюсь.
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime02.06.18 21:08

Во вторник откачал где то 105 литров акации с рапсом и садами. Мед КРАСИВЕЙШИЙ!!! Густой и НЕ ПРИТОРНО СЛАДКИЙ, а приятный на вкус. Почти прозрачный , как жидкое стекло. Получал подобный где то 4 года назад. Половину оставляю себе, остальное на продажу...... НО!!!.... Мать продавала такой у нас и никто не хочет покупать за 65 грн пол литра вместе с баночкой.Хотят дешевле. Сказал ей- не продавай. Я в Киев потихоньку перевожу по 70 грн. Там продаю по 400 грн три литра.
 Сегодня сделал 4 отводка на зрелые маточники тихой смены . Две рамки печатки + две кормовые и + пчелы с 2 рам струсил. Когда делал отводки обнаружил еще один маточник. Блин, поеду и сделаю еще один отводок завтра и плюс немного выровняю несколько семей.
В двух семьях глубокое дно и почти под каждой рамкой оттянули трутневые языки где то по 7...8 см. При выкачке вырезал их все, разламываю, а там заметно клещ шастает в ячейках. Че то я нервничаю. Может его шандарахнуть охотник венгерским тактиком или мавриком методом пролива или пластины поставить??? охотник Шо скажет Владимир??????????????????? думаю На анализах в меде подсолнуха, думаю, скажется??? Ааа???
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime06.06.18 10:16

Фанат пише:
Во вторник откачал где то 105 литров акации с рапсом и садами. Мед КРАСИВЕЙШИЙ!!! Густой и НЕ ПРИТОРНО СЛАДКИЙ, а приятный на вкус. Почти прозрачный , как жидкое стекло. Получал подобный где то 4 года назад. Половину оставляю себе, остальное на продажу...... НО!!!.... Мать продавала такой у нас и никто не хочет покупать за 65 грн пол литра вместе с баночкой.Хотят дешевле. Сказал ей- не продавай. Я в Киев потихоньку перевожу по 70 грн. Там продаю по 400 грн три литра.
 Сегодня сделал 4 отводка на зрелые маточники тихой смены . Две рамки печатки + две кормовые и + пчелы с 2 рам струсил. Когда делал отводки обнаружил еще один маточник. Блин, поеду и сделаю еще один отводок завтра и плюс немного выровняю несколько семей.
В двух семьях глубокое дно и почти под каждой рамкой оттянули трутневые языки где то по 7...8 см. При выкачке вырезал их все, разламываю, а там заметно клещ шастает в ячейках. Че то я нервничаю. Может его шандарахнуть охотник венгерским тактиком или мавриком методом пролива или пластины поставить??? охотник Шо скажет Владимир??????????????????? думаю На анализах в меде подсолнуха, думаю, скажется??? Ааа???

Доброго дня.
Закінчую і я відкачувати мед. Ось тільки також мед густий і пахучий. Ріпака я ніде не бачу в нашому районі. За ціни поки, що нічого не знаю. Але в минулому році ціна була 350 за 3 л тому думаю дешевше не буду продавати. А так 130-135 грн за літр. Все таки відкачуюємо коли зацвітає акація, а ось мед, що не кажи, а не чистий акацієвий. У нас за акацію (чисту) просять до 500 грн.
Чесно скажу щось мені оці відводки-нуклеуси на печатні маточники не до вподоби. У мене теж є такі, але ось наприклад учора заглянув у той де матка 9 червня повинна сіяти, а там маточники бог зна які і на чому. Може матка з обльоту не повернулась, не знаю. А скільки часу пропало. думаю  Я замовив собі минулорічних маток і підсадив у ці відводки, маточники вирізав. Зараз у 5 відводках матки сіють і все прекрасно.  Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 I_u_eu10 Рахую, що минулорічні матки можна використовувати теж прекрасно не переплачуючи. Головне щоб були дійсно минулорічні. Свої матки теж були, 31 шт. Але знову мурахи. Забув про них а вони напали і вибили маток в кліточках. Залишилось 12, вже вчора перша почала сіяти. Підсадив її у відводок теж.
На рахунок кліща. Я теж в одній сім’ї побачив кліща на бджолі. Буду тепер уважніше придивлятись. Але чи можна обробляти не знаю, ніколи в такий час не обробляв. А зараз з цими аналізами тим паче не знаю , що робити. Треба поцікавитись у пасічників тих хто обробляв, а потім здавав мед. Якщо зараз є багато кліща то він сім’ю швидко кончить, треба обробляти, а мед качати окремо, в останню чергу. І здавати його окремо. Тоді вже точно будемо знати, що і як з аналізами. Думаю, що біпін не повинен показувати нічого поганого, ми ним обробляємо роками.  Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 4184809592
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime07.06.18 20:09

Сегодня в 10 своих семей поставил пластины пропитанные Мавриком с можжевеловым маслом. По две пластины на корпус пчелы.Плюс в 3 отводка тоже поставил. Буду ставить немного спустя и в остальные тоже. Заказал немного себе шпона для пластин ольхового дешового.
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime08.06.18 17:43

Полно пчелы за заставной, сачкуют, не хотят работать. Лёт явно слабый.Цветёт липа,синяк, каштан ещё есть и ещё всего понемногу. Маточников нет! Чего хотят? Берегут силы для подсолнуха? На липе пчела есть, но не так уж, чтоб гудела. Может плохо выделяет? Опыта мало,но  такое в первый раз. Матка переключилась на трутня, на трёх рамках такое. Есть нем
ного открытого расплода. Матку второй сезон не вижу, но сеет хорошо. Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Img_5610
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime14.06.18 19:59

Добрый вечер всем.У меня  в 4-х отводках из 5-ти облетелись матки. Три ходят Жииирные такие и начали червить понемногу. Подсилил их по рамке печатки.Приняли прививки мои - в наличии 14 маточников привитых китайским шпателем в мисочки сделанные мной из забрусного воска. Большая часть их печатные.
В НИКОТ матка наложила во все мисочки яйца и в штуках 5 есть уже личинки. Завтра буду в средине дня вставлять в эти... ну как их там называют... цоколи . Время идет... Лето идет... Движемся к замене маток и к подсолнуху.....
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime18.06.18 14:08

Подсадил в отводок плодную матку карники. Расплод и пчёл взял из очень агрессивной семьи, Матку приняли, а на четвёртый день обнаружил полтора десятка маточников, половина из них же были запечатаны! Матка успела начервить и пчёлы запечатать, хотя печатка должна быть только через пять дней!В другой семье пчёлы сачкуют, плохо летают, весь мёд уходит на расплод и сами едят. Полно пчелы за заставной. В гнезде полно свободного места, мёд напрыскан по всем рамкам. Может убрать за заставную, чтобы перенесли?
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime18.06.18 22:12

Грохнули вашу карнику!!!! Говорил же я вам -выводите сами маток.Или отводочек на печатный маточник или на плодную матку вооще класс будет. Матку купили- деньги тю... тю.. Кстати у мена неплодки должны быть изо дня на день.
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

 Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Empty
ПовідомленняТема: Re: Будні на пасіці 2018 рік    Будні на пасіці 2018 рік - Сторінка 3 Icon_minitime19.06.18 16:40

Фанат пише:
Грохнули вашу карнику!!!! Говорил же я вам -выводите сами маток.Или отводочек на печатный маточник или на плодную матку вооще класс будет. Матку купили- деньги тю... тю.. Кстати у мена неплодки должны быть изо дня на день.
Вы невнимательно читаете, сделано как Вы советовали! Это и был отводочек на лодную матку! И матку приняли и насееть успела! Язвите, а на вопрос не ответили.Неплодки мне не нужны так как полно маточников.
Повернутися до початку Перейти донизу
 
Будні на пасіці 2018 рік
Повернутися до початку 
Сторінка 3 з 6Перейти до сторінки : Попередній  1, 2, 3, 4, 5, 6  Наступний
 Схожі теми
-
»  Будні на пасіці 2010 рік
»  Будні на пасіці 2009 рік
»  Будні на пасіці 2012 рік
»  Будні на пасіці 2013 рік
»  Будні на пасіці 2014 рік

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Українські Бджоляри :: Бджільництво :: Розведення та тримання бджіл-
Перейти до: