Українські Бджоляри
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.
 
ФорумФорум  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Варроатоз

Перейти донизу 
+29
Оришкін
solnik
Бучок
Немолодой
kovtunnikolaj
Вова
Sirco
Rusik
Arximed
vovaz
Shmell
оберіг
Павел
Палітра
Андрiй
Даніла
-gor
ALMAZ
delavar
Елько
Игорь
Оррин
sasha-T33@email.ua
Светлана
Vladimir
sij
adam
Vik
Prokudin
33 користувачів
Перейти до сторінки : Попередній  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Наступний
АвторПовідомлення
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime03.10.16 8:23

Фанат пише:
Я мешал российский желтый "Бипин-Т" 0,5 мл и + скифский " Бипин" 0,5 мл какой то еле желтоватый на 2 литра и осыпи много, даже на прилетке. До этого обрабатывал постоянно украинским. Мне кажется скифский не очень мягко говоря. Обрабтайте росийским, но чтобы был в упаковочке ампула и с датой и пчелой нарисованой. привет

Я обрабатываю дым пушкой, венгерским тактиком. В керосине тимол выпадает в осадок, плавает как ртуть.
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime03.10.16 8:35

Владимир пише:

Я обрабатываю дым пушкой, венгерским тактиком. В керосине тимол выпадает в осадок, плавает как ртуть.
Та там його в російському того тімола мабуть тільки на упаковці буква "Т". Very Happy  Попробуйте...
У мене теж є димпушка, але в цьому році її ще не відрегулював і ключицю поламав, так шприцом біпінив і однією рукою сім"ї збирав в зиму...
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime03.10.16 8:45

Фанат пише:
Владимир пише:

Я обрабатываю дым пушкой, венгерским тактиком. В керосине тимол выпадает в осадок, плавает как ртуть.
Та там його в російському того тімола мабуть тільки на упаковці буква "Т". Very Happy  Попробуйте...
У мене теж є димпушка, але в цьому році її ще не відрегулював і ключицю поламав, так шприцом біпінив і однією рукою сім"ї збирав в зиму...

Ні, не хочу даже пробувати.
Якраз димпушкою з поломаною ключицею було б легше обробляти.  Варроатоз - Сторінка 14 4184809592
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime03.10.16 9:34

Владимир пише:
Якраз димпушкою з поломаною ключицею було б легше обробляти.  Варроатоз - Сторінка 14 4184809592
Я не хочу невідрегульованою обробляти, бо концентроція препарата в 1 куб см висока і сім"ї можна угробити, та і перший раз.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime03.10.16 20:32

Фанат пише:
Владимир пише:
Якраз димпушкою з поломаною ключицею було б легше обробляти.  Варроатоз - Сторінка 14 4184809592
Я не хочу не відрегульованою обробляти, бо концентроція препарата в 1 куб см висока і сім"ї можна угробити, та і перший раз.

Чому 1см3 багато? Все по інструкції: -... Подача рідини здійснюється при відпусканні ручки. Ручка привода відрегульована для подачі 1см3 робочої рідини.
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime03.10.16 20:57

Ну одне діло розвести біпін на літер і лити в улочку по 10 кубиків, а зовсім інше розвести на 20 кубикі і пирскати по 2 кубика на сім"ю. На кого попаде, той схватить дозу.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime03.10.16 22:37

Фанат пише:
Ну одне діло розвести біпін на літер і лити в улочку по 10 кубиків, а зовсім інше розвести на 20 кубикі і пирскати по 2 кубика на сім"ю. На кого попаде, той схватить дозу.

Так зовсім інша ж технологія обробітку. Там поливати, а там парами. Та й перевірено і схвалено вже багатьма пасічниками. Коли поливати, то бджолам, ті що з верху, точно попадає. Але ж це не означає, що вони хватили дозу. Хватають всі коли починає біпін випаровуватись. Варроатоз - Сторінка 14 4184809592
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime04.10.16 8:30

Трохи не згоден. Річ у тім, що коли я поливаю у лежаку сім"ю (лежак на 20...21 рамку) на 8 рамках, то вони від того біпіна гребуть в сторону де немає рамок як прокажені. Не замічали? Біпін сильний яд і дієвий.І коли ви обробляєте поливанням, то коли на бджолу попадає краплина і вона вся мокра, то вона стоїть на ногах і її всю колотить(сам бачив), а ноги в неї ніби трусить. Хіба це не перебор?Мокрі бджоли виповзають з вулика і повзуть в усі сторони.Бджола , яка попадає мені в банку, яка для обробітку і розведений в ній біпін і стала мокрою довго в ньому не плаває, а гине. аккуратно достанеш- вона "не жилец". Сидить і нікуди не повзе майже.Так що потравою меншої кількості бджіл біпіном ми рятуємо більшість-це оправдоно.
Те що парами- то досить швидкий спосіб, але є і противники такого способу які стверджують що амітраз розлагається при високій температурі на непомню які компоненти які набагато шкідливіші за сам біпін і розпад яких набагато довший.Бачив це в інтернеті як якийсь професор це розповідав.Пари теж попадають на бджіл через нижній льоток в першу чергу на тих, хто знизу сидить, або на низ клуба і при більш низьких температурах конденсуються на рамках і бджолах.А концентрація амітрази ну досить висока в цьому парі. Так що надвоє бабка ворожила, а як воно краще незнає ніхто. думаю
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime04.10.16 8:59

Фанат пише:
Трохи не згоден. Річ у тім, що коли я поливаю у лежаку сім"ю (лежак на 20...21 рамку) на 8 рамках, то вони від того біпіна гребуть в сторону де немає рамок як прокажені. Не замічали?...

Не помічав. 17 років поливав бджіл біпіном, але такого щоб після обробки бджоли сиділи за заставною, не бачив. Буває, що вибігають з вулика. Взагалі я думаю, що вони біжать не від біпіна, а від того, що кліщ після обробки активізується і починає турбувати бджолу, тому вона туди біжить щоб скинути його з себе. Не раз спостерігав як бджоли на прильотці скидають лапками кліща, навіть допомагають одна одній стягнути того паразита.

Фанат пише:
... Бджола , яка попадає мені в банку, яка для обробітку і розведений в ній біпін і стала мокрою довго в ньому не плаває, а гине. аккуратно достанеш- вона "не жилец". Сидить і нікуди не повзе майже...:
Ну в банку, то вже дійсно перебор думаю

Фанат пише:
... Пари теж попадають на бджіл через нижній льоток в першу чергу на тих, хто знизу сидить, або на низ клуба і при більш низьких температурах конденсуються на рамках і бджолах.А концентрація амітрази ну досить висока в цьому парі. Так що надвоє бабка ворожила, а як воно краще незнає ніхто. думаю

У мене був випадок. Обробляв гарматою сім’ю трутівку, з якої були забрані всі рамки, а кліточка з маткою лежала на дні вулика, на проти льотка. Забув і вистрілив виходить, що прямо матці в упор, ще й два рази. Коли повертав рамки назад у вулик матка спокійно бігала в кліточці.

Фанат пише:
... Бачив це в інтернеті як якийсь професор це розповідав...

Так дійсно, таких професорів в інтернеті багато. Вірю. думаю
Повернутися до початку Перейти донизу
Фанат
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 592
Возраст : 45
Откуда : Чернігівська обл., Бахмацький р-н
Пчело-стаж : 8 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 19.05.2015

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime04.10.16 11:58

Владимир пише:
Так дійсно, таких професорів в інтернеті багато. Вірю. думаю
А навіщо йому гудити варомор? Сенс? Хоть так, хоть так пасічники купують біпін і обробляють своїх бджіл і економії, зиска чи чогось іншого ніяк не буде йому.Стоїсть замислитися все ж над цим. думаю Хто проводив дослідження на продукти розпаду після варомора? Амітраз в Європі зовсім заборонений, а ми гріємо трубку до красна в вароморі і впирскуємо туди амітраз і в вулик. Можливо при такій температурі і утворююється щось як і у колайдері? Це просто роздуми...
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: 111   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime05.10.16 16:43

Фанат пише:
Владимир пише:
Так дійсно, таких професорів в інтернеті багато. Вірю. думаю
А навіщо йому гудити варомор? Сенс? Хоть так, хоть так пасічники купують біпін і обробляють своїх бджіл і економії, зиска чи чогось іншого ніяк не буде йому. Стоїсть замислитися все ж над цим. думаю Хто проводив дослідження на продукти розпаду після варомора? Амітраз в Європі зовсім заборонений, а ми гріємо трубку до красна в вароморі і впирскуємо туди амітраз і в вулик. Можливо при такій температурі і утворююється щось як і у колайдері? Це просто роздуми...

А що Європа пропонує в замін біпіну? Навряд, що там обробляють хріном, та стручками перцю. Якби амітраз був такий страшний для них, то туди б не попала і капля українського меду бо нашому пасічнику без цього амітраза аж ні як. Порозмовляли, берем шприца і пішли поливати, або Варомора і гріти трубку до красна.
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime27.10.16 15:46

Недавно впервые обработал Бипином - Т. Клеща - считанные единицы и то какой-то микроскопический. Может бракованный бипин? Правда пчёлки разжужжались и на прилётную выходили. Запах был како-то химии, но слабый. В прошлом году прыскал бипином, тот пах керосином. Какой запах должен быть у Бипин - Т?
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime27.10.16 19:31

ss77 пише:
Недавно впервые обработал Бипином - Т. Клеща - считанные единицы и то какой-то микроскопический. Может бракованный бипин? Правда пчёлки разжужжались и на прилётную выходили. Запах был какой-то химии, но слабый. В прошлом году прыскал бипином, тот пах керосином. Какой запах должен быть у Бипин - Т?

Запах у бипина есть, конечно, какой то специфический, но чтобы керосином я такого не замечал. Вы это первый раз обрабатывали пчёл в этом сезоне или стояли полоски?
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime28.10.16 7:41

Так ведь при обработке бипин разводят керосином, в то что я покупал в прошлом году видимо уже добавили. Запах был резкий! У бипина - Т запах слабый. Ставил полоски и в августе обработал красным перцем, тогда клещ сыпался. Неужели весь вышел?
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime28.10.16 11:20

ss77 пише:
Так ведь при обработке бипин разводят керосином, в то что я покупал в прошлом году видимо уже добавили. Запах был резкий! У бипина - Т запах слабый. Ставил полоски и в августе обработал красным перцем, тогда клещ сыпался. Неужели весь вышел?

Керосином разводят только при обработке дымпушкой. Разбавленный Вы ни как не могли купить, ведь бипин продаётся в ампулах или пенициллиновых флаконах, герметично заканых.

ss77 пише:
... В прошлом году прыскал бипином ...

Я думал Вы обрабатывали бипином 1мл на 2 л воды?
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime28.10.16 16:43

Я помню, что в прошлом году бипин имел сильный запах, а в этом Бипин - Т имел слабый. Может я спутал запах нафталина и керосина? Бипин - Т имеет сильный запах?
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime28.10.16 16:55

ss77 пише:
Я помню, что в прошлом году бипин имел сильный запах, а в этом Бипин - Т имел слабый. Может я спутал запах нафталина и керосина? Бипин - Т имеет сильный запах?

Ну как сильный? Если так, по проще, сказать то когда стою возле бутылки с разведённым бипином почти не слышно, а нос поближе к бутылке резкий запах.
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime28.10.16 19:23

Ну а у меня даже нос к бутылке и не очень. Правда пчёлки реагировали. Жужжали и на прилётную выползали.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime28.10.16 19:29

ss77 пише:
... Ставил полоски и в августе обработал красным перцем, тогда клещ сыпался. Неужели весь вышел?

Последняя обработка бипином показала, что Вы не плохо обработали пчёл. http://b.foto.radika
Повернутися до початку Перейти донизу
ss77
Пасічник
Пасічник
ss77


Кол-во сообщений : 319
Возраст : 70
Откуда : Одесса
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 07.02.2016

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime28.10.16 19:59

Надеюсь, что так. Правда я ещё раз собираюсь обрабатывать, когда в других семьях выйдет расплод.
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime28.10.16 20:02

ss77 пише:
Надеюсь, что так. Правда я ещё раз собираюсь обрабатывать, когда в других семьях выйдет расплод.

Правильно. У Вас на югах матки не хотят сдавать свои позиции. Smile У нас расплода уже давно нет.
Повернутися до початку Перейти донизу
Вова
Пасічник
Пасічник
Вова


Кол-во сообщений : 473
Возраст : 33
Откуда : Вінницька обл Немирівський рн с Коржівка
Пчело-стаж : з 2009р
Пчело-семей : 24
Дата регистрации : 23.11.2011

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime04.04.17 21:04

Ось зустрів таке відео хто що думає на рахунок такої обробки?Відео у повідомленні нижче


Останній раз редагувалося: Вова (04.04.17 21:06), всього регувалося 1 раз(-и)
Повернутися до початку Перейти донизу
Вова
Пасічник
Пасічник
Вова


Кол-во сообщений : 473
Возраст : 33
Откуда : Вінницька обл Немирівський рн с Коржівка
Пчело-стаж : з 2009р
Пчело-семей : 24
Дата регистрации : 23.11.2011

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime04.04.17 21:05

https://youtu.be/D7U0-dD-LPk
Повернутися до початку Перейти донизу
sashashunya
Пасічник
Пасічник



Кол-во сообщений : 258
Возраст : 50
Откуда : Ніжинський р-н
Пчело-стаж : 5
Пчело-семей : 60
Дата регистрации : 05.03.2016

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: клещ   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime20.10.17 19:08

Доброго вечора,шановні колеги,щось наш форум знову затих. Сьогодні забрав з вуликів контрольні листки. Кліща на них було небагато,10-30 на кожному листку.Замітив ,що чим слабша сімя тим більше кліща і навпаки.Я вагаюся,чи може ще чим обробити поки дозволяє погода,чи може вистачить.Кожен рік обробляв тільки біпіном(два рази).Хотілося б почути ваші поради.Дякую
Повернутися до початку Перейти донизу
Володимир_UA
.
.
Володимир_UA


Кол-во сообщений : 2856
Возраст : 60
Откуда : Украина Полтавская обл.
Пчело-стаж : 21 год
Пчело-семей : 100
Дата регистрации : 15.01.2007

Варроатоз - Сторінка 14 Empty
ПовідомленняТема: Re: Варроатоз   Варроатоз - Сторінка 14 Icon_minitime20.10.17 19:25

sashashunya пише:
Доброго вечора,шановні колеги,щось наш форум знову затих. Сьогодні забрав з вуликів контрольні листки. Кліща на них було небагато,10-30 на кожному листку.Замітив ,що чим слабша сімя тим більше кліща і навпаки.Я вагаюся,чи може ще чим обробити поки дозволяє погода,чи може вистачить.Кожен рік обробляв тільки біпіном(два рази).Хотілося б почути ваші поради.Дякую

Да 30 наче і не мало? А коли Ви обробляли останній раз?

У мене друга проблема, уже в 4-й сім’ї немає матки. Чи не гармата моя так спрацювала? думаю В минулому році такого не було.
Повернутися до початку Перейти донизу
 
Варроатоз
Повернутися до початку 
Сторінка 14 з 15Перейти до сторінки : Попередній  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Наступний

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Українські Бджоляри :: Бджільництво :: Хвороби та вороги бджіл-
Перейти до: